اقامت نیوزیلند

مهاجرت به نیوزلند

ارزیابی آنلاین

آب و هوا
انواع ویزاها

مهاجرت و اخذ ویزاهای استرالیا مشتمل است بر :


ویزای اقامت دائم از طريق مهارت و تخصص   
Skilled Migration
مهاجرت از طريق تجارت و سرمايه گذاری Business Migration 
مهاجرت همسر  
Spouse Migration
مهاجرت والدین        
Parent Migration
ویزای دانشجویی Student Visa
ویزاهای موقت،دیدار و توریستی
Visitor Visa

 

ویزای اقامت دایم یا مهاجرت از طریق مهارت و تخصص:

 *مهاجرت از طریق مهارت و تخصص- ویزای سابکلاس 189

این حالت از ویزا بهترین نوع ورود به استرالیا بوده چراکه شما از همان ابتدا با اقامت دائم وارد شده و به هیچ ایالت و شخص یا سازمانی وابسته نیستید ، بدیهی است شما در این حالت می توانید در هر کجای استرالیا که دوست داشته باشید ساکن شوید .

جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و تخصص بایستی مجموع امتیازات شما به 65 برسد که برای این منظور باید دارای شرایط زیر باشید:

1- سن شما نباید از 44 سال بیشتر باشد.

2- باید دارای مدرک تحصیلی باشید که نشان دهد شما در رابطه با یک حرفه خاص دوره تئوری گذرانده و در آن زمینه مدرک معتبر دریافت نموده اید. مدارک معتبر می تواند از جمله: مدارک تحصیلی لیسانس به بالا از دانشگاهی که مورد تایید مراکز علمی استرالیا باشد و یا فوق دیپلم فنی برای رشته های فنی .

مدارک کامپیوتر که مربوط به شرکت مایکروسافت و یا دیگرکمپانی های بزرگ کامپیوتری باشد. بنابر این تنها اینکه بصورت تجربی کاری را آموخته باشید ولی مدرکی در زمینه حرفه خود نداشته باشید جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا کافی نمی باشد. جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق مدارک مهندسی و یا مهارت های فنی حرفه ای به شما پیشنهاد می نماییم قبل از هر گونه اقدام ، جهت مشاوره رایگان با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.


3- باید در زمینه یک حرفه سابقه کاری داشته باشید. گواهی سابقه کار شما حتما باید از یک محل کار معتبر بوده و جزئیاتی از قبیل طول مدت استخدام، میزان حقوق و شرح وظایف کارمند حتما باید در گواهی سابقه کار ذکر شده باشند. طول دوره سابقه کار که باید ارائه گردد بسته به رشته تحصیلی شما متفاوت می باشد. برای بعضی از رشته های تحصیلی مثل فوق دیپلم های ف
نی ، حداقل باید 5 سال سابقه کاری پس از اتمام تحصیلات خود داشته باشید و برای اکثر رشته های دانشگاهی حداقل 3 سال سابقه کار نیاز  می باشد. لطفا توجه داشته باشید که ارائه سابقه کاری صوری جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت استرالیا به هیچ عنوان توصیه نمی شود. به این دلیل که همیشه این امکان وجود خواهد داشت که سابقه کاری شما از طرف سازمانهای ارزشیابی مدارک در استرالیا و یا اداره مهاجرت استرالیا استعلام شود و در صورت پیدا کردن هر گونه تناقض و یا نا هماهنگی در سوابق کاری شما، پرونده تان مردود خواهد شد. بنابراین اگر از طریق سوابق کار صوری اقدام می نمایید به این مسئله اشراف داشته باشید که ریسک این وجود خواهد داشت که پس از استعلام پرونده تان مردود گردد و مسئولیت پذیرفتن این ریسک با خود شما خواهد بود.

4- استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و توجه داشته باشید که جهت اخذ اقامت این کشور حتما باید زبان انگلیسی خود را تا حدی تقویت نمایید که بتوانید پس از ورود به استرالیا امورات اولیه زندگی خود را انجام دهید و ندانستن زبان انگلیسی برایتان باعث بوجود آمدن مشکل نشود. به همین جهت کشور میزبان هم علاقه دارد شما قبل از ورود تا حدی زبان انگلیسی بلد باشید و قبل از اینکه شما مدرک قبول شدن در امتحانات زبان انگلیسی مانند آزمون PTE
با نمره 65 را ارائه ندهید ( یا معادل آن در امتحانات مورد قبول سازمان ها و اداره مهاجرت ) ، اداره مهاجرت استرالیا به شما اجازه باز کردن پرونده نخواهد داد. در بعضی از رشته شغل ها می توانید مدرک زبان را پس از ارزشیابی و معادل سازی مدارکتان ارائه نمایید. اما در بعضی از رشته ها باید از همان اول مدرک زبان خود را همراه با باقی مدارک به سازمانهای ارزشیابی مدارک در استرالیا ارسال نمایید.

برای مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا از طریق مهارت و تخصص بایستی مراحل زیر طی شود:

1- پیش از هر چیز باید مطمئن شوید که مهارت و تخصص شما در حال حاضر در استرالیا مورد نیاز می باشدکه برای این منظور بایستی لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
را بررسی نمایید . فراموش نکنید که استرالیا به این دلیل اجازه مهاجرت را به شما می دهد که بتوانید وارد بازار کار استرالیا شده و در جهت پیشرفت صنعتی، علمی و اجتماعی آن کشور قدمی بردارید. بنا بر این مشاغلی را که به حد لازم در استرالیا وجود داشته باشد از لیست نیازمندیها حذف خواهد نمود و طبیعتا اگر شغل شما در لیست نباشد نمی توانید اقدامی انجام دهید .

در ضمن هر ایالت و منطقه هم ، هر چند وقت یک بار برای خود یک لیست مشاغل مورد نیاز تهیه می کند که در آن شغلهای مورد نیاز آن ایالت ذکر گردیده اند و ایالتها این لیستها را تقدیم اداره مهاجرت می کنند تا اداره مهاجرت پرونده افرادی که از طریق اسپانسر ایالتی اقدام نموده اند را بررسی نماید. پس اولین کاری که باید انجام گیرد تطبیق مهارت و تخصص با یکی از این لیستها است. خیلی اوقات ممکن است مهارت شما با هیچکدام از مهارت های عنوان شده در این لیستها مطابقت نداشته باشد اما ما به عنوان وکیل شما می توانیم در خیلی از موارد با استفاده از علم و تجربیات خود ، یکی از مهارتهای مشابه را پیدا و روی آن اقدام نماییم.

2- پس از اینکه مشخص گردید مهارت شما به نحوی با مهارت های خواسته شده در استرالیا همخوانی دارد، باید به دولت استرالیا  ثابت گردد که شما واقعا در شغل و حرفه مورد نظر آنها مهارتی را که ادعا می کنید دارا می باشید. این کار از طریق سازمان های ارزشیابی مهارت ها و مدارک تحصیلی در استرالیا انجام می گردد. بنا بر این تخصص شما جهت مهاجرت به استرالیا و اخذ
اقامت استرالیا باید توسط سازمانهای ارزشیابی مدارک تحصیلی در استرالیا مورد ارزیابی، معادلسازی و تایید قرارگیرد.

انجام موفقیت آمیز این مرحله در نتایج باقی مراحل این کار تاثیر بسزایی دارد. لذا مراحل تهیه مدارک بر اساس راه کارهایی که به شما داده می شود شانس موفقیت شما را در پرونده افزایش چشمگیری خواهد داد .به عنوان مثال اگر
مهندس هستید ما کمک ها و راهنمایی ما به شما این امکان را می دهد که CDR خود را به بهترین وجه آماده نمایید، اگر فنی حرفه ای هستید تهیه یک گواهی اشتغال کیفی که همه موارد را در بر بگیرد مد نظر خواهد بود ، افراد دیگر هم هر کدام باید موازین مرتبط با حرفه خود راهنمایی و کمک خواهند شد . در این مرحله داشتن وکیل می تواند روند کاری شما را تسریع نموده و از وقوع اشتباهات غیر قابل جبران جلوگیری نماید.

سازمان های ارزشیابی مدارک در استرالیا با سیستم تحصیلی در ایران کاملا آشنا می باشند. این سازمان جدولی را منتشر می نماید که در آن مشخص شده است که فرضا مدرک لیسانس شما از کدام دانشگاه با مدرک لیسانس در استرالیا مطابقت دارد . به عنوان مثال مدرک لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد تهران شمال به عنوان مدرک لیسانس عمران در استرالیا در نظر گرفته خواهد شد. اما مدرک لیسانس عمران از دانشگاه آزاد اراک به عنوان فوق دیپلم پذیرفته شود.
در بعضی موارد راه کارهای دیگر و متفاوتی برای افراد با شرایط متفاوت می توان پیدا نمود که در این اوقات داشتن یک وکیل که به همه جوانب کار تسلط داشته و پرونده شما را دلسوزانه پی گیری نماید می تواند خیلی موثر واقع گردد.

بنابر این سازمان های ارزشیابی مدارک در استرالیا با مروری به مجموعه سوابق تحصیلی و کاری شما در می یابند که دانش آکادمیک و یا
فنی حرفه ای شما در چه سطحی می باشد. اگر آنها تشخیص دهند که شما به اندازه کافی به حرفه خود مسلط هستید به شما نامه تاییدیه خواهند داد که شما با ارسال آن همراه با باقی مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت استرالیا می توانید درخواست اقامت استرالیا را بنمایید.

معمولا آماده سازی، ارسال و ارزشیابی مدارک در مجموع بین 1 تا 4 ماه طول خواهد کشید. البته این مدت زمان می تواند با سرعت بخشیدن در تهیه مدارک کاهش یابد.

3- اگر مدارک تحصیلی و یا
فنی حرفه ای شما توسط سازمانهای ارزشیابی مدارک در استرالیا مثبت ارزشیابی گردید و تاییدیه مورد نظر را کسب نمودید می توانید وارد مرحله بعدی کار شوید. مرحله بعدی بستگی به شیوه اقدام شما جهت مهاجرت به استرالیا دارد.

 *  مهاجرت از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر ایالتی - ویزای سابکلاس 190

خیلی اوقات اتفاق می افتد که افرادی شرایط اولیه را جهت اخذ اقامت دائم استرالیا دارا نمی باشند. یکی ازدلایل رایج که افراد ،واجد الشرایط اخذ اقامت دائم به طور مستقیم نمی باشند کمبود امتیاز و نرسیدن مجموع امتیازات به 65 است. این مسئله همانطور که در بالا ذکر گردید می تواند به دلیل داشتن سن بالا، ضعیف بودن در زبان انگلیسی، نداشتن مهارت کافی در حرفه خود، دارای مهارت در حرفه ای که از طرف استرالیا امتیاز بالایی ندارد و غیره باشد. این دسته از افراد می توانند از راه های غیر مستقیم به اقامت دائم استرالیا دست یابند.شما با استفاده از این روش 5 امتیاز به جمع امتیازات خود اضافه می نمایید و چنانچه خود دارای 55 امتیاز باشید می توانید از این طریق اقدام نمایید .

دراین روش بایستی درخواستی جهت اخذ اسپانسر به یکی از ایالت های استرالیا که به مهارت فرد احتیاج دارند ارسال شود که در این صورت باید شغل فرد در لیست اداره مهاجرت آن ایالت وجود داشته باشد.

در صورت بودن شغل در لیست ایالتی و صدور گواهی اسپانسرشیپ از ایالت مورد درخواست به جمع امتیازات شما 5 امتیاز افزوده می شود و بدین ترتیب اداره مهاجرت به شما اجازه اقامت در آن ایالت و نتیجا مهاجرت به استرالیا را می دهد . البته ایالتهای استرالیا بی دلیل چنین کمکی را به شما نمی نمایند بلکه از شما انتظار دارند در قبال این کمک ، دو سال اول ورودتان به استرالیا را در آن ایالتی که اسپانسر شما شده است زندگی کنید .

بسیاری از ایالتها وقتی اسپانسر فردی می شوند خدمات بسیار عالی ، منظم و از قبل بر نامه ریزی شده ای را در اختیار آن فرد قرار خواهند داد تا آن فرد بتواند از مشکلات اولیه غربت در بدو ورود سریعتر عبور کرده و هر چه سریعتر با جامعه و فرهنگ جدید تطبیق پیدا کند. این حمایت ایالتها تاکنون بسیار مفید بوده و حتی نشان داده است که از داشتن دوست و فامیل و آشنا نیز موثرتر می باشد. وقتی یک ارگان دولتی شما را مورد حمایت قرار می دهد شما دارای یک پشتوانه سیستماتیک و سازمان دهی شده خواهید بود که هدفش این است که هر چه سریعتر شما را وارد بازار کار نموده و از تخصصتان جهت پیشرفت جامعه استفاده نماید که البته این کار باعث می شود شما هم سریعتر به پله های پیشرفت در جامعه جدید قدم بگذارید. البته این اسپانسر هیچگونه ضمانتی در خصوص پیدا کردن کار نخواهد داشت و فقط کمکهایی را در این خصوص به شما ارائه می دهد.
به نظر ما این را می توان یک معامله دو جانبه نامید که در آن سود هر دو طرف در نظر گرفته شده است. به این ترتیب که شما هنگام ورود به استرالیا در
شهر و ایالتی ساکن خواهید شد که به نیروی کار و مهارت شما احتیاج دارد بنابراین:

* به دلیل این که ایالت مربوطه علاقه دارد هر چه سریع تر به ثمره سرمایه گذاری خود روی شما دست یابد، بطور غیر مستقیم به شما کمک خواهد نمود که وارد بازار کار شده و با به کار گیری مهارت خود در آن ایالت باعث پیشرفت صنعتی، علمی، اجتماعی و فرهنگی آن ایالت بشوید.

* باز هم به دلیل فوق، ایالت مربوطه به شما کمک خواهد نمود که مراحل اولیه تثبیت شدن در کشور جدید را سریع تر پشت سر بگذارید. به همین دلیل در مواردی از قبیل: پیدا کردن محل زندگی مناسب، مدرسه بچه ها (در صورت نیاز)، تقویت زبان انگلیسی خودتان و همسرتان و بچه ها (در صورت داشتن)، تطبیق پیدا کردن با محیط جدید به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، پیدا کردن راه و چاه های قانونی و غیر قانونی (البته منظور از غیر قانونی راهنمایی شما جهت شناخت نسبت به کارهایی است که نباید انجام شود) و بسیاری از خدمات دیگر به شما کمکهای شایانی می نماید .

لیست مشاغل مورد نیاز ایالتها در هر زمان با توجه به شرایط اقتصادی و بازار کار در ایالت مربوطه بدون اطلاع قبلی تغییر می نماید. این که فرضا ایالت استرالیای جنوبی در حال حاضر به نیروی کار متخصص در زمینه برق نیاز دارد، دلیل بر این نیست که 3 ماه بعد نیز این ایالت افرادی با تخصص برق را بپذیرد. پس سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم نمایید که همه کارهایتان حد الامکان به موقع انجام گردد تا به موقع نیز بتوانید از فرصت داشتن یک اسپانسر ایالتی استفاده نمایید. 

لطفا توجه داشته باشید که بعضی از اسپانسرهای ایالتی از آنجا که می خواهند مطمئن باشند که شما در بدو ورودتان به ایالتهای آنها دچار مشکل مالی نخواهید شد، و انگیزه کافی جهت ورود به بازار کار را خواهید داشت، زمانی که از آنها تقاضای اسپانسر شدن می نمایید از شما خواهند خواست که نشان دهید تا حد و حدودی توانایی مالی دارید که بتوانید امورات اولیه خود را در آن ایالت بگذرانید.

* مهاجرت (مشروط) از طریق مهارت و تخصص با حمایت یک ناحیه یا اقوام درجه یک - ویزای سابکلاس 491

در این نوع ویزا نیز همانند ویزای 190 باید شغل فرد در لیست مشاغل مورد نیاز ناحیه وجود داشته باشد با این تفاوت که در ابتدا به شخص متقاضی ویزای اقامت مشروط پنج ساله اعطا می شود  و فرد بایستی 3 سال در ناحیه ای که اسپانسر شده است کار ( هر کاری ) و زندگی کند و حداقل حقوقی برابر با 53000 دلار در سال دریافت نماید ، تا این ویزا منجر به اقامت دائم شود. توضیح اینکه بالای 95% پرونده ها در این حالت منجر به اقامت دائم می شوند .

زمانی که شما از این روش استفاده می کنید ، 15 امتیاز بابت اسپانسری به جمع امتیازات شما اضافه می شود و در صورتیکه حداقل 50 امتیاز از سایر موارد کسب نموده باشید آنگاه این روش بهترین راه برای ورود به استرالیا خواهد بود.

همچنین اگر یکی از اقوام درجه یک ( پدر - مادر - خواهر - برادر - عمه - عمو - خالی - دایی ) شما و یا همسرتان ، مقیم یا سیتی زن استرالیا باشند و در یکی از ایالتهای مورد نظر اداره مهاجرت یا منطقه های خاص زندگی نمایند ، شما را واجد شرایط اخذ این نوع ویزا خواهند نمود .

 

 * گروه ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری:

  ویزاهای این گروه به شما اجازه سرمایه گذاری در داخل خاک استرالیا را می دهند و با اعتبار 5 ساله صادر می شوند که در پاره ای از موارد نیز امکان تمدید آن به مدت 2 سال دیگر نیز وجود دارد و شخص متقاضی بایستی حداکثر تا 2 سال بعد از ورود اقدام به دائر نمودن تجارت موفق بنماید و چنانچه بتواند 2 سال موفقیت در تجارت مذکور نشان بدهد ، اقامت دائم استرالیا به ایشان و خانوداه اش تعلق می گیرد.

 ویزاهای این گروه شامل 3 نوع ویزا می باشد :

  • ویزای کلاس 188  یا    (Business Innovation and Investment (Provisional) (subclass 188
  • ویزای کلاس 888  یا    (Business Innovation and Investment (Permanent) (subclass 888

از موارد ذکر شده فوق معمولا مورد اول به دلیل شرایط ساده تر مورد نظر اکثر متقاضیان می باشد .

برای اخذ این ویزا ( ویزای سابکلاس 188 ) شما بایستی حائز شرایط زیر باشید :

1. داشتن موافقت حمایت یکی از ایالات یا دولت های منطقه ای استرالیا .

2. داشتن کسب و کاری در کشور محل اقامت خود ( ایران ) که در 2 سال مالی از 4 سال مالی قبل از اعلام درخواست ویزا، گردش مالی سالانه ( فروش)  این کسب معادل حداقل 750.000 دلار استرالیا بوده ( هر چه بیشتر باشد امتیاز بیشتری خواهید گرفت ) و شما صاحب آن کسب باشید.

3. داشتن اموال و دارایی شخصی و تجاری ، معادل 1.250.000 دلار استرالیا ،  که به طور قانونی به دست آمده باشد. این دارایی ها می تواند مجموع دارایی های شما و همسرتان باشد.

4. کسب امتیاز لازم برای اقدام بر اساس سیستم امتیازی بندی جدید ( حداقل 65 است ) 

5. داشتن آمادگی برای انتقال مبلغ ذکر شده در بند 3 در مدت 2 سال پس از ورودتان به استرالیا در جهت راه اندازی کسب مورد نظرتان.

6. سن شما بایستی از کمتر از 55 سال باشد .

7. توانایی زبان انگلیسی شما بایستی در حد IELTS 5 باشد. (در صورت تمایل به پرداخت هزینه های آموزش زبان انگلیسی در استرالیا دیگر نیازی برای ارائه مدرک IELTS  نخواهید داشت).

 

* گروه ویزاهای تحصیلی:

این گروه از ویزاها شامل ویزاهای موقت می باشند که برای شخص متقاضی و حسب مورد برای یکی از والدین ایشان صادر می گردد و دارنده ویزا می تواند به تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف مبادرت ورزد .

در اکثر موارد دانشجو می تواند پس از اتمام تحصیلات در مسیر اخذ اقامت دائم قرار بگیرد.

 

  • ویزای دانش آموزی - ویزای سابکلاس 500   

این ویزای برای دانش آموزان و محصلین در نظر گرفته شده است و تا سن 18 سالگی که موفق به اخذ دیپلم دبیرستان گردد اعتبار داشته و تمدید خواهد شد . بدیهی است استطاعت مالی برای پرداخت هزینه ها و داشتن هزینه اولیه در حساب بانکی از شرایط این ویزا می باشد.

 

  • ویزای گاردین - ویزای سابکلاس 590

این ویزا برای پدر یا مادر یا قیم دانش آموز زیر 18 سال در نظر گرفته شده است که می تواند دانش آموز را تا قبل از سن 18 سالگی در استرالیا همراهی نماید و پس از آن بایستی از استرالیا خارج شود مگر آنکه حسب قوانین آن روز شرایط اقدام برای ویزای دیگری را داشته باشد.

 

  • ویزاهای دانشجویی - سابکلاس 500

این نوع ویزا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. تمام کسانی که می خواهند برای مقطع لیسانس - فوق لیسانس و یا دکتری اقدام کنند از گروه ویزایی استفاده  می کنند . فردی که تمایل به تحصیل در استرالیا را دارد بایستی :

1: از سلامت کامل جسمی برخوردار باشد.

2: دارای مدرک زبان انگلیسی IELTS Academic با نمره میانگین 6.5 بوده به نحوی که هیچ نمره ای زیر 6 نداشته باشد و یا بتواند مدرک PTE با نمره معدل 65 ارائه نماید.

3 : اثبات داشتن توانایی مالی برای تحصیل و زندگی در استرالیا به مدت حداقل 18 ماه . این مبلغ عددی حدودا 1.5 میلیارد تومان ( برای 1 نفر ) خواهد بود که بایستی به مدت سه ماه درحسابی موجود باشد و بعد از آن قابل برداشت است. توضیح اینکه شخص ثالث نیز به شرط داشتن این مبلغ در حسابش می تواند اسپانسر شما بشود.

 شهریه های دانشگاههای استرالیا در سال حدودا 35,000 دلار استرالیا می باشد که این مبلغ با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و رشته تحصیلی متغییر خواهد بود .

دانشجویان در حین تحصیل هفته ای 20 ساعت اجازه کار نیمه وقت دارند. و در صورت متاهل بودن همسر ایشان نیز حسب مورد اجازه کار نیمه وقت یا تمام وقت را خواهد داشت.

 

 * گروه ویزاهای موقت و توریستی ( ویزاهای سابکلاس 600 ):

  • ویزای توریستی ( Tourist Stream )

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که قصد سفر به استرالیا برای مدت کوتاه را دارند و هدف سفر آنها گردشگری است. مدت اقامت در استرالیا با این نوع ویزا یک تا سه ماه میباشد. عموماً افرادی حایز امتیاز برای این ویزا می شوند که 1: سفرهای خارج از کشور زیادی خصوصاً سفرهای خارج از کشور زیادی خصوصاً به اروپا داشته باشند. 2: متاهل باشند. 3: در استرالیا اقوام نزدیکی داشته باشند که اقامت یا شهروندی استرالیا را دارا باشند.


  • ویزای دیدار با اقوام درجه یک ( با اسپانسرشیپ ) ( Sponsored Family Stream )

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شد ه است که اقوام درجه یک در استرالیا دارند که این اقوام بایستی ثابت کنند که در دو سال

گذشته در استرالیا اقامت یا شهروندی داشته ، گردش مالی خوبی دارند ، به دولت مالیات پرداخت کرده اند ، و ضمانتی معادل 10.000

دلار در بانک سپرده بگذارند که مسافر سر موقع به ایران  برمی گردد.

 

  • ویزای بیزینس موقت،کوتاه مدت ( Business Visitor Stream )

این ویزا برای یک بار و معمولا به مدت یک ماه اعتبار دارد و عموماً برای شرکت در سمینارها، نمایشگاهها ، کنفرانس ها و امتحانات در

نظر گرفته شده است.

 

 * ویزای موقت کار بر اساس تخصص و مهارت – ویزای سابکلاس 482 

این ویزا برای اشخاصی است که در یکی از مشاغل آمده در لیست مربوطه اداره مهاجرت استرالیا دارای شغلی هستند که دولت

استرالیا نیز آنها را تایید کرده است و از طرفی یک کارفرما در استرالیا نیز ایشان را رسما استخدام نموده است . بدینسان شخص

متقاضی می تواند به مدت حداکثر 4 سال در خاک استرالیا بماند و برای آن کارفرما کار کند.

 

 * ویزای والدین ( اقامت دائم ) – ویزای سابکلاس 143

این ویزا یا اقامت دائم برای والدینی در نظر گرفته شده است که نیمی از فرزندانشان در استرالیا اقامت دایم یا شهروندی دارند. به

عنوان مثال والدینی که 4 فرزند دارند حداقل باید 2 فرزند آنها مقیم یا شهروند استرالیا باشند و اگر 5 فرزند دارند حداقل باید 3 فرزند آنها

اقامت دایم یا شهروندی استرالیا را داشته باشند.

 
 

 * ویزای همسری - ویزای سابکلاس 309

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که با شخصی ازدواج نموده اند که مقیم یا شهروند استرالیا می باشد. متقاضی در

صورتی که دو سال با همسرش در زندگی کند ، اقامت دائم استرالیا را دریافت خواهد نمود.

                  

          این دفتر به صورت تخصصی در خصوص این ویزا سرویس ارائه می نماید 

                     و بالاترین درصد قبولی را در کل کشور داراست.

 

 

 * ویزای فرزند - ویزای سابکلاس 101

این نوع ویزا برای فرزندانی در نظر گرفته شده که پدر یا مادری با اقامت دایم یا شهروندی استرالیا دارند. متقاضی باید زیر 18 سال سن

داشته باشد و در صورتی که بالای 18 سال داشت، دانشجوی تمام وقت و مجرد بوده و ثابت کند که وابسته به پدر یا مادر است.

 

 * ویزای آخرین بازمانده- ویزای سابکلاس 115

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده که تمامی خانواده درجه یک ایشان مقیم استرالیا بوده و هیچ فرد یا وابسته ای در ایران

نداشته باشند.

البته صدور این ویزا عملا ممکن است 20 تا 30 سال زمان ببرد .

   

 * ویزای کارفرمای معین- ویزاهای سابکلاس 186 و 494

این ویزا برای افرادی در نظر گرفته می شود که کارفرمایی در استرالیا ایشان را رسما استخدام نموده اند . در صورتیکه آن کارفرما تجارت

موفقی داشته باشد و دولت به ایشان اجازه استخدام نیروی کار خارجی را بدهد و همچنین شغل متقاضی در لیست مشاغل مربوطه

در اداره مهاجرت موجود باشد و توسط انجمن های مربوطه ارزیابی شود ، آنگاه اداره مهاجرت استرالیا به متقاضی اقامت دائم اعطا

خواهد نمود.

  

 * پناهندگی

پناهندگی بدترین و خطرناکترین راه ورود به استرالیا می باشد ، هر ساله تعداد زیادی از هموطنان به امید زندگی بهتر ، جان خود و

خانواده اشان را برای رسیدن به این کشور از مبادی غیر رسمی و بطور غیر قانونی ، به خطر می اندازند .

 

بر اساس قانون جدید دولت استرالیا کسانی که از طریق دریا وارد مرزهای استرالیا شوند به هیچ عنوان به ایشان اقامت استرالیا داده نخواهد شد .

 

                           ( این دفتر هیچگونه خدماتی را در این خصوص ارائه نمی نماید)