اقامت نیوزیلند

مهاجرت به نیوزلند

ارزیابی آنلاین

آب و هوا
جدول مشاغل - لیست MLTSSL

 

 

لیست جدید با نام Medium and Long-term Strategic Skills List (MLTSSL) که مشتمل بر 212 شغل با ارزش بالاتری برای

مهاجرت می باشد .

جهت رویت لیست روی این لینک کلیک نمایید .

 

 

جدول مشاغل - لیست STSOL

 


لیست جدید با نام Short-term Skilled Occupation List (STSOL) ، شامل 215 شغل دیگر می باشد که از الویت پایین تری

برای مهاجرت برخوردار هستند.

جهت رویت لیست روی این لینک کلیک نمایید .

 

 

جدول مشاغل - لیست ROLلیست جدید با نام Regional Occupation List (ROL)) ، شامل 77 شغل دیگر می باشد که از الویت پایین تری

برای مهاجرت برخوردار هستند.

جهت رویت لیست روی این لینک کلیک نمایید .لیست مشاغل مورد نیاز دولت استرالیا
برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق تخصص و مهارت ، ابتدا بایستی مطمئن شویم شغل شما در لیست های مشاغل مورد نیاز این کشور ( لیست MLTSSL و STSOL و ROL ) که از طرف اداره مهاجرت تهیه و اعلام می شود ، وجود دارد .
 
این لیست ها معمولا هر چند ماه یکبار بازنگری می شوند .

** لیست قابل مشاهده فعلی جدیدترین لیست اعلام شده از طرف
اداره مهاجرت استرالیا می باشد .

 
اداره مهاجرت استرالیا دارای 3 لیست از مشاغل مورد نیاز می باشد ، لیست Medium and Long-term Strategic Skills List (MLTSSL) مشتمل است بر مشاغلی که همه ایالتها به آنها نیاز داشته و از ارزش شغلی بالاتری برخوردار می باشند ، در نتیجه اگر شغل شما در این لیست وجود داشته باشد می توانید در صورت داشتن باقی شرایط برای اقامت فدرال ( ویزای سابکلاس 189 ) اقدام نماید و بدین ترتیب به هیچ شخص یا ایالتی وابسته نخواهید شد.
اکنون 212 رشته برای این کلاس ویزا می توانند اقدام کنند .
همچنین حسب قوانین جدید اگر شغل شما در این لیست می باشد و نیز دارای اقوام درجه یک در استرالیا هستید آنگاه می توانید برای اقامت مشروط با اسپانسر فامیل (ویزای سابکلاس 491 فامیلی) اقدام نمایید .
اگر شغل شما در این لیست باشد و ایالتی هم آنرا در لیست مشاغل مورد نیاز خود اعلام نیاز کند آنگاه می توانید برای ویزای سابکلاس 491 یا 190 نیز اقدام نمایید .
 
لیست Short-term Skilled Occupation List (STSOL)  شامل مشاغلی متفاوتی از لیست MLTSSL می باشد و متقاضیانی که شغلشان در این لیست وجود داشته باشد ، بایستی الزاما توسط یکی از ایالات اسپانسر شوند.(ویزای سابکلاس 491 ایالتی یا سابکلاس 190) ، یعنی مشاغل مشروحه در این لیست نمی توانند برای ویزای سابکلاس 189 یا 491 فامیلی اقدام نمایند .
در حال حاضر برای ویزای سابکلاس 190 ، 427 رشته امکان اقدام دارند . همچنین برای ویزای سابکلاس 491 نیز ، 504 شغل امکان اقدام خواهند داشت.
 
لیست Regional Occupation List (ROL) شامل مشاغلی است که فقط برای اخذ ویزای سابکلاس 491 ایالتی کاربرد دارد و بایستی توسط یکی از رجینال های ایالات اسپانسر شوند که عملا خیلی روی این لیست امکان اقدام وجود ندارد .

در هر لیستهای فوق مواردی هم بصورت استثناء اعلام شده است که در قسمت اخبار به آنها اشاره کرده ایم .