اقامت استرالیا

مهاجرت  استرالیا

ارزیابی آنلاین

انواع ویزاها

دفتر خدمات مهاجرتی دکتر افشین بهروزیان به عنوان یکی از قویترین دفاتر در اخذ

اقامت و ویزاهای ورود به نیوزیلند همواره پیشرو در این امر بوده و این در حالی

است که با توجه به جدید بودن این روند علی الخصوص در ایران ، این دفتر بالاترین

آمار موفقیت را کسب نموده است . ویزاهایی که در این خصوص قابل انجام برای

ایرانیان می باشد عبارتند از :

 

* ویزای اقامت دائم یا مهاجرت از طریق مهارت و تخصص: 

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده که شغلشان در لیست اداره مهاجرت نیوزیلند وجود داشته باشد. نیوزیلند هم همانند استرالیا با توجه به سیستم امتیاز بندی عمل   می نمایند و در همین خصوص از متقاضیان می خواهد که مدارکشان ارزیابی شود سپس به اداره مهاجرت فرستاده شود. افراد بر اساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، امتیاز همسر و امتیازات کمکی امتیاز می گیرند . این امتیازات باید حداقل به 100 برسد. در این صورت فرد این امکان را دارد که برای مهاجرت اقدام کند.برای آگاهی از امتیازات خود و شرایط اقدام برای اخذ اقامت با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید .

توجه: در حال حاضر فقط آنهاییکه امتیاز ایشان به 160 می رسد می توانند اقدام کنند که این امتیاز شرایط را برای اقدام کمی سخت نموده است ولی با توجه به سیستم امتیاز بندی جدید قابل انجام می باشد .

 

* ویزای تجاری و سرمایه گذاری: 

افرادی که تمایل دارند در کشور نیوزیلند تجارت و سرمایه گذاری کنند ابتدا باید اثبات کنند که در ایران تجارتی داشته اند که طی دو سال گذشته فعال بوده است. این تجارت می تواند فروشگاه، کارگاه، شرکت ، کارخانه و یا حتی دفتر باشد ولی بایستی حداقل گردش مالی (فروش) حدود 800 میلیون تومان در سال داشته باشد و همچنین بایستی توانایی انتقال مبلغی معادل با 400 میلیون تومان را به عنوان حداقل برای سرمایه گذاری داشته باشند که این مبلغ باید به نیوزیلند منتقل شده و با آن تجارتی را که تمایل دارد راه اندازی نماید . در صورتی که فرد شرایط فوق را داشته باشد و البته بتواند برای شروع کار ابتدا مدرک زبان آیلتس با نمره 4 را بگیرید تا با سیستم امتیازبندی فعلی امتیازش به 120 برسد آنگاه می تواند برای این ویزا اقدام کند، که پس از ارسال مدارک به اداره مهاجرت نیوزیلند یک ویزای کار سه ساله برای فرد صادر می شود که او می بایست در این سه سال حداقل 2 سال بیزینس فعال و موفق داشته باشد یا اینکه پانصد هزار دلار نیوزیلند در تجارتی وارد کرده و سه نفر را نیز استخدام کند که در این صورت بلافاصله به ایشان و خانواده اقامت دایم داده می شود.

توجه : برای صدور این ویزا سختگیری های خاصی توسط اداره مهاجرت نیوزیلند اعمال می شود و اعداد اعلامی فوق صرفا حداقل هایی است که در قانون مشخص شده است و ممکن برای شروع کار و اخذ نتیجه مطلوب کافی نباشد و لازم باشد متقاضی مبالغ بیشتری را ارائه و اثبات نماید .

 

* ویزای تحصیلی: 

افرادی که تمایل به تحصیل در نیوزیلند دارند بایستی دارای مدرک زبان انگلیسی IELTS Academic 6.5 یا معادل آن در سایر آزمون های مورد قبول باشند. همچنین برای اینکه دولت نیوزیلند مطمئن شود که فرد متقاضی می تواند هزینه های زندگی ابتدای کار می بایستی مبلغی معادل 30 میلیون تومان در حسابی داشته باشند یا شماره حسابی معرفی کنند که این حساب تا سه ماه این مبلغ را دارا باشد. پس از سه ماه این مبلغ قابل برداشت است. هزینه های تحصیل در نیوزیلند سالانه حدود 30,000 دلار نیوزیلند است که بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی دارد. فرد می تواند در هفته 20 ساعت کار نیمه وقت داشته باشد.

 

* ویزای موقت و توریستی: 

برای این نوع ویزا متقاضی عموماً  شرایط زیر را بایستی داشته باشد: 1. ویزای کشورهای خارجی خصوصاً اروپا را داشته باشد، 2. فردی از اقوام نزدیک در نیوزیلند داشته باشد که اقامت دایم یا شهروندی این کشور را دارد.3 . توانایی در اثبات بازگشت به ایران در صورت صدور ویزا . مدت اقامت با این ویزا یک تا سه ماه خواهد بود.

 

* ویزای والدین : 

متقاضی این نوع ویزا پدر و مادری هستند که نیمی از فرزندانشان مقیم یا شهروند نیوزیلند هستند. به عنوان مثال پدر و مادری که 4 فرزند دارند 2 فرزند آنها مقیم یا شهروند نیوزیلند باشد و اگر 5 فرزند داشته باشند 3 فرزند آنها مقیم یا شهروند این کشور باشد.

 

* ویزای همسر : 

این نوع ویزا برای افرادی در نظر گرفته شده است که همسرانشان قبل از ازدواج ، مقیم یا شهروند نیوزیلند بوده باشند و در صورتیکه  بتوانند ثابت نمایند حداقل 12 ماه با یکدیگر زندگی کرده و با هم در رابطه بوده اند به ایشان اقامت اعطاء خواهد شد.